Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

„Słychać nas było w Rumi”

17 czerwca 2017 r.

            Głośne bicie  dzwonu Ksiądz Jerzy zainicjowało w niedzielę 11 czerwca 4. biesiadę poetycko – muzyczną poświęconą beatyfikacji ks. Popiełuszki. Koncert inaugurował obchody XXV – lecie istnienia naszego liceum, do których zbliżamy się dużymi krokami.

            Wystąpili nasi uczniowie: Magdalena Gorczyca, Zuzanna Hoppe, Daria Winczewska, Nikola Pelka, Aniela Graba, Karol Nowicki oraz absolwenci: Klaudia Groth, Klaudia Kornacka, Karol Damaszke, Piotr Łukowicz. Program przygotowały prof. Anna Bronowicka i prof. Wiesława Klawiter.

            Wystąpiliśmy w miejscu, które od jakiegoś czasu zaczęło żyć piękną tradycją spontanicznych wspólnotowych spotkań.

            Muzykę i poezję słychać było na placu Jana Pawła II  i dalej...Przybyły znane osoby z naszego życia lokalnego, zatrzymywali się piesi i rowerzyści. Słowo i nuty płynęły w przestrzeń miasta, a mamy nadzieję, że i wyżej...

Wiesława Klawiter

          

Ostatnia modyfikacja: 2017-08-30 18:33:55 (Aneta Neumann)