Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

Osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017

Konkursy wojewódzkie i ogólnopolskie

Chemia

  • Karol Baran - finalista 63 Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej,
  • Karol Baran - finalista Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Politechniki Warszawskiej,

Matematyka

  • Michał Gronau - zakwalifikowany do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego "Wygraj Indeks" organizowanego przez Politechnikę Gdańską,
  • Michał Gronau, Marta Neumann - finaliści Ligi Matematycznej Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. Zdzisława Matuskiego w Słupsku,
  • Piotr Kortas - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".

Historia, WOS

  • Adam Łukowicz, Kacper Kamiński - zakwalifikowali się do Rejonowego Etapu Olimpiady Historycznej,
  • Karolina Mossakowska – zakwalifikowała się do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,

Geografia

  • Krystian Deksneit - finalista XV Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki,

  • Krystian Deksneit, Michał Myśliński - zakwalifikowali się do etapu okręgowego XV Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki,

  • Konrad Byczkowski - finalista wojewódzkiego XXX Konkursu Wiedzy o Pomorzu organizowanym przez Uniwersytet Gdański,

  • Martyna Grześkowiak - I miejsce w XXIV etapie wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” pracą pt;"„Życie bez przygód byłoby strasznie głupie – Robert B.P.”, reprezentować będzie województwo pomorskie na etapie ogólnopolskim,

Konkursy artystyczne

  • IV Pomorski Konkurs plastyczno-fotograficzno-filmowy pt.: „Uzależnienia XXI wieku”: Przemysław Kleist -  wyróżnienie w kategorii fotografia, Agnieszka Damian – wyróżnienie w kategorii plastyka, Marta Muchewicz – II miejsce w kategorii plastyka,

 

Inne konkursy

  • V Powiatowy Konkursu "Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Michał Gronau, Jan Janowicz - laureaci,

  • XII Powiatowy Konkurs Matematyczny:
    w kategorii klas pierwszych: Marta Neumann - II miejsce,
    w kategorii klas drugich: Piotr Kortas - I miejsce, Jakub Muza - II miejsce,

  • Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny  pt.:"Miejsca - ludzie - wydarzenia": Aleksandra Klein – II miejsce w kategorii fotografia,

  • Konkurs plastyczno-fotograficzny "Powiat wejherowski okiem plastyka i fotografa":
    fotografia: Marta Neumann - I miejsce, Aleksandra Klein - III miejsce, Przemysław Kleist, Tomasz Horodecki - wyróżnienie,
    praca plastyczna: Julia Chodorowska - II miejsce,

  • VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hiszpanii i Krajach Hiszpańskojęzycznych - Ola Klein, Marta Neumann, Adam Ellwart – VI miejsce,

  • Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkie Brytanii organizowanym przez "Topolówkę" w Gdańsku - II miejsce Aleksandra Klauza, Kacper Kamiński  i Adam Łukowicz,

 

Osiągnięcia sportowe

  • Daria Kohnke - I miejsce w biegu na 600 metrów w XV Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w halowej lekkoatletyce,
  • Mistrzostwa powiatu wejherowskiego w Indywidualnych biegach przełajowych: Daria Kohnke III miejsce,

  • Mistrzostwa powiatu wejherowskiego w Indywidualnej LA: Daria Kohnke III miejsce w biegu na 400m,

  • XIII Spartakiada Salezjańskich Szkół i Ośrodków Wychowawczych -  II miejsce piłka siatkowa dziewcząt.

 

Załączniki:


Ostatnia modyfikacja: 2017-06-18 00:56:02 (Aneta Neumann)