Nasza szkoła

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko istnieje od 1 września 1992r. Jest to liceum katolickie prowadzone przez Towarzystwo Salezjańskie. Szkoła realizuje ministerialny program nauczania oraz program wychowawczy oparty na systemie uprzedzającym św. Jana Bosko, którego głównymi elementami są: rozum, religia i miłość. Głównym celem szkoły jest oddziaływanie dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze prowadzące do wychowania dobrego chrześcijanina i prawego obywatela.

W każdej klasie realizowany jest rozszerzony program języka angielskiego, którego nauka odbywa się według stopnia zaawansowania, drugim językiem jest do wyboru: język niemiecki, język hiszpański, język włoski.

Lekcje odbywają się w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku w bogato wyposażonych pracowniach przedmiotowych. Do tradycji szkoły należy wyjazd na obóz integracyjny organizowany dla uczniów klas pierwszych w ostatnim tygodniu sierpnia.

SLO w liczbach:

• 6 klas
  • 121 uczniów
  • 942 absolwentów
  • 56 nauczycieli
  • 12 egzaminatorów maturalnych
  • 2 obowiązkowe języki obce – jęz. angielski i do wyboru: jęz. niemiecki, język hiszpański, język włoski
  • 12 grup językowych
  • 30 komputerów połączonych z internetem
  • 5 profesjonalnych gabinetów przedmiotowych: biologiczny, chemiczny, fizyczny, geograficzny i informatyczny
  • 1 sala multimedialna
  • 5000 woluminów w bibliotece