Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

Uczniowie SLO na hiszpańskim seminarium na UG

07 grudnia 2018 r.

Uczniowie SLO na hiszpańskim seminarium na UG

W dniu 6.12.2018 uczniowie kl. 2 i 3 SLO wraz z panią Anną Jastrzębską uczestniczyli w seminarium „Polska i Hiszpania – bliskie sobie krańce Europy”, zorganizowanym przez Uniwersytet Gdański oraz Ambasadę Hiszpanii w Polsce. Pretekstem do spotkania była 40 rocznica uchwalenia hiszpańskiej Konstytucji oraz 15-lecie Konsulatu w Gdańsku. Udział w debacie wzięli: aktualny Ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama oraz Ambasador w latach 2003 – 2004 Miguel Angel Navarro Portera, dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Martínez-Vara de Rey a także Konsul Honorowy Maciej Dobrzyniecki. Moderatorem dyskusji był znany z telewizji Conrado Moreno. W czasie dyskusji mówiono m.in. o podobieństwach pomiędzy Polską i Hiszpanią, a my mogliśmy przysłuchiwać się temu pięknemu językowi Po zakończeniu debaty obejrzeliśmy pokaz tańca flamenco w wykonaniu studentek Iberystyki. Na koniec czekał na nas hiszpański poczęstunek.

 

Ostatnia modyfikacja: 2018-12-07 20:26:18 (Marcin Jułkowski)