Masz mało czasu trzeba dać świadectwo – obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 marca 2019 r.

W naszej szkole przywiązujemy dużą wagę do kształtowania postaw patriotycznych. Okazją do tego są obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 1 marca 2019 r. nasze poczty sztandarowe wzięły udział w miejskich obchodach tego święta - w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas porannego Słówka modliliśmy się za tych, który oddali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę, a 4 marca 2019 r. wzięliśmy udział w uroczystej Akademii przygotowanej przez uczniów klas V, VII i VIII SSP, III SG oraz naszych licealistów pod kierunkiem p. M. Kapuścińskiej.

W montażu poetycko-muzycznym wykorzystano teksty polskich poetów, fragmenty dokumentów historycznych oraz relacje świadków tamtych wydarzeń. Jako organizatorzy pragnęliśmy, aby ten przekaz zapadł w pamięci młodych ludzi, sprowokował ich do zamyślenia się nad niełatwą współczesną historią naszej Ojczyzny. W przygotowaniu oprawy muzycznej znacząco pomogła p. A. Stam, a nad warstwą merytoryczną czuwała p. A. Zorn. Szczególne podziękowania należą się Sz. Łukasikowi, T. Królikowskiej z SLO oraz M. Stanzeckiej z SSP.

M.K.

Ostatnia modyfikacja: 2019-03-09 13:54:06 (Izabela Rydzewska)