Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

„A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd”

27 październikaa 2021 r.

24 października 2021 r. wybraliśmy się kameralną grupą na musical „Wiedźmin” do Teatru Muzycznego w Gdyni. Po niedawnej wizycie klas ósmych na „Stowarzyszeniu Umarłych Poetów”, tym razem zaproszenie skierowane zostało do klas licealnych. 

Spektakl oparto na popularnej sadze J. Sapkowskiego. To wielotomowa opowieść o dziejach Geralta z Rivii, a sama ilość bohaterów z jednego tomu może przyprawić o zawrót głowy. Reżyserowi W. Kościelniakowi udało się jednak przedstawić historię wiedźmina 

w sposób zrozumiały, a 3,5-godzinna opowieść mija widzowi bardzo szybko. Dodatkowym atutem przedstawienia są spektakularne pokazy akrobatyczne w wykonaniu aktorów (np. tańce driad na szarfach czy sceny z dżinami).

Jeśli więc ktoś zapyta, czy warto wybrać się na ten musical, myślę, że każdy z nas z pełnym przekonaniem odpowie, że warto. 

Bo przecież „teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd”, jak pisze J. Kulmowa, i ta sztuka oczarowywania widza reżyserowi i aktorom z Teatru Muzycznego z pewnością się udała. 

PS. 30 października wybieramy się na kolejny musical – tym razem będzie to „Lalka” – ale o tym napiszę już wkrótce…

 

Ostatnia modyfikacja: 2021-10-27 19:11:51 (Izabela Rydzewska)