Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

Święto Niepodległości.

17 listopadaa 2021 r.

    11 listopada to dla nas, Polaków, dzień wyjątkowy. Święto odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Pragnęliśmy także podkreślić znaczenie tego dnia w naszych Szkołach Salezjańskich…

  10 listopada o 11.11 uczniowie z nauczycielami odśpiewali uroczyście hymn państwowy w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Ubrani w odświętne stroje, z przypiętymi kotylionami, wspólnie chcieliśmy pokazać, że wartości patriotyczne są dla nas ważne.

Tego samego dnia w szkole podstawowej śpiewaliśmy pieśni ważne dla Polaków – każda klasa przygotowała swój repertuar. Oprócz popisów wokalnych, można było usłyszeć również wersje instrumentalne znanych utworów – w wykonaniu utalentowanych uczniów naszej szkoły.

          Natomiast liceum uczciło Dzień Niepodległości 16 listopada – młodsze klasy wzięły udział w debacie oksfordzkiej pod hasłem „Czy łatwo być współcześnie patriotą w Polsce?”. Zwycięska drużyna Opozycji wystąpiła w składzie: p. W. Kułakowska,

 p. A. Zorn, M. Stanzecka, M. Neumann, zaś po stronie Propozycji o wyrównany poziom dyskusji dbali: Ks. T. Wierzchowski, p. M. Kapuścińska, M. Klebba i R. Pniewski.

Marszałkiem debaty została nasza absolwentka, Z. Cwalina. Nad całością opiekę merytoryczną sprawowała p. J. Polniak i pomagali jej członkowie Koła Debat Oksfordzkich z SLO.

          Klasy starsze obejrzały  montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod kierunkiem p. W. Klawiter. Można było usłyszeć zarówno klasyków polskiej literatury, jak i utwory współczesnych artystów.

 

                                                           mk

Ostatnia modyfikacja: 2021-11-17 19:31:56 (Tomasz Wierzchowski)