Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

Aktualności

Głosujemy!!!

02 czerwca 2019 r.

GŁOSUJCIE NA FRANKA!!!
Uczeń klasy 5B Franek Patrzykąt zrobił filmik promujący zdrową żywność. Głosować możecie klikając w link: https://www.facebook.com/Salvitprima/videos/2371999342822172/
Za oddane głosy serdecznie dziękujemy !

Więcej »

Znawcy Pomorza

29 marca 2019 r.

Krzysztof Konarzewski, Kacper Kamiński i Mateusz Klebba  zakwalifikowali się do  XXXII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Pomorzu organizowanym przez Uniwersytet Gdański. Do ścisłego finału awansował  Mateusz Klebba ,...

Więcej »

Rajd marcowy

29 marca 2019 r.

Na kolejnym  rajdzie tym razem szlakiem czarnym Zagórskiej Strugi z Redy Pieleszewa do Wejherowa (10 km.) stawiła się grupa 20 osób. Dominowali piątoklasiści (14 osób) . pozostali to gimnazjaliści, ósmoklasiści i dwie dzielne licealistki Karolina i Paulina. Tym razem wędrowaliśmy lasem pokonując niewielkie wzniesienia morenowe. Dotarliśmy pod początkowe stacje Kalwarii Wejherowskiej. Atrakcji nie brakowało, nawet udało nam się zobaczyć przebiegające dziki. Rajd kończył się zakupami drożdżówek i bez w kiosku przy dworcu w Wejherowie. Jedynym minusem rajdu (jak twierdzili uczestnicy) była zbyt krótka trasa i za szybki powrót do domu :) ;)

Więcej »

Najlepsi krajoznawcy w Województwie Pomorskim

29 marca 2019 r.

Nasi licealiści od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym "Poznajemy Ojcowiznę". W tym roku Kinga Parchem napisała pracę  "Kielno jako obraz polskiej ojcowizny czyli o historii i dziejach wsi Kielno" i zajęła II miejsce w etapie wojewódzkim. Karolina Narolska przygotowała piękną pracę multimedialną "Gdzie natura jest bliska sercu sztuki" i także zajęła  II miejsce. Mateusz Klebba napisał a Nikola Lezner zilustrowała pracę "Pszczoła to dar boży rzecz o pszczelarstwie ludowym na Kaszubach". Praca ta zajęła I miejsce w  XXVI  Konkursie Krajoznawczym Poznajemy Ojcowiznę i reprezentować będzie województwo pomorskie w etapie ogólnopolskim. Gratulujemy !!!

Więcej »

Dzień otwarty PG

26 marca 2019 r.

W czwartek 21 marca 2019 roku grupa zainteresowanych licealistów uczestniczyła w Dniach otwartych Politechniki Gdańskiej.
Uczniowie uczestniczyli w różnych spotkaniach na wydziałach, którymi są zainteresowani.

Więcej »

1234567       »       [248]