Święty Jan Bosko patronem miasta Rumia

31 stycznia 2019 r.

27 stycznia 2019 r. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych odbyła się doniosła uroczystość uznania  św. Jana Bosko patronem Rumi. W tej historycznej chwili nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły: pocztu sztandarowego, ministrantów, uczniów i nauczycieli, którzy licznie wzięli udział we mszy św.

Gratulacje dla Adama Łukowicza!

06 stycznia 2019 r.

Miło mi poinformować, że Adam Łukowicz, uczeń klasy III B naszego liceum zakwalifikował się do zawodów okręgowych XXXI Olimpiady Filozoficznej. Praca, którą napisał i która przyniosła mu ten awans, nosi tytuł „Filozofowanie w języku polskim – szansa, wyzwanie czy przeszkoda?”. Niech żyje scire pro scire!

Wiesława Klawiter

Konkurs plastyczno-fotograficzno-filmowy pt.: „Uzależnienia XXI wieku”

03 stycznia 2019 r.

W kolejnej edycji Konkursu plastyczno-fotograficzno-filmowego pt.: „Uzależnienia XXI wieku” organizowanym przez PZPOW Wejherowo, nasi uczniowie w różnych kategoriach zostali nagrodzeni. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I-miejsce zdobyła Nikola Lezner (kategoria plastyka) i wyróżnienie Paulina Gmurska (kategoria fotografia).

Opłatek szkolny

22 grudnia 2018 r.

21 grudnia, w piątek, mieliśmy okazję w naszej szkole wspólnie celebrować nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Zaczęliśmy od nabożeństwa w kościele prowadzonego przez księdza Andrzeja, po czym przeszliśmy do szkoły, gdzie klasy 3d i 3a przygotowały wspólnie krótkie przedstawienie na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach Europy.

Sukces Marty

19 grudnia 2018 r.

Z radością informujemy, że mamy laureatkę konkursu "Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice" organizowanego przez Uniwersytet Morski w Gdyni.
W czasie uroczystości rozdania nagród okazało się, że nasza tegoroczna maturzystka  Marta Neumann zajęła 1 miejsce.
W konkursie mieliśmy pięciu przedstawicieli. Musieli oni rozwiązać dwa zadania z matematyki, dwa z fizyki i jedno z informatyki.

Marcie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

1234567       »       [244]