Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

Nasza szkoła

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko istnieje od 1 września 1992r. Jest to liceum katolickie prowadzone przez Towarzystwo Salezjańskie. Szkoła realizuje ministerialny program nauczania oraz program wychowawczy oparty na systemie uprzedzającym św. Jana Bosko, którego głównymi elementami są: rozum, religia i miłość. Głównym celem szkoły jest oddziaływanie dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze prowadzące do wychowania dobrego chrześcijanina i prawego obywatela.

W każdej klasie realizowany jest rozszerzony program języka angielskiego, którego nauka odbywa się według stopnia zaawansowania, drugim językiem jest do wyboru: język niemiecki, język hiszpański, język włoski.

Lekcje odbywają się w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku w bogato wyposażonych pracowniach przedmiotowych. Do tradycji szkoły należy wyjazd na obóz integracyjny organizowany dla uczniów klas pierwszych w ostatnim tygodniu sierpnia.

SLO w liczbach:

 • 6 klas
 • 121 uczniów
 • 942 absolwentów
 • 56 nauczycieli
 • 12 egzaminatorów maturalnych
 • 2 obowiązkowe języki obce – jęz. angielski i do wyboru: jęz. niemiecki, język hiszpański, język włoski
 • 12 grup językowych
 • 30 komputerów połączonych z internetem
 • 5 profesjonalnych gabinetów przedmiotowych: biologiczny, chemiczny, fizyczny, geograficzny i informatyczny
 • 1 sala multimedialna
 • 5000 woluminów w bibliotece

Oferujemy:

 • język angielski 4-5 razy tygodniowo oraz język do wyboru 2 razy w tygodniu z podziałem na grupy według stopnia zaawansowania
 • prawie 150 godzin w miesiącu darmowych konsultacji z nauczycielami SLO
 • nieliczne klasy max. 24 osobowe gwarantujące lepszy kontakt z uczniem
 • duży wybór zajęć pozalekcyjnych: koła przedmiotowe, sportowe, chór
 • organizację czasu wolnego w okresie wakacji (atrakcyjne wycieczki krajowe i zagraniczne), ferii zimowych (obozy narciarskie) oraz w czasie roku szkolnego zajęcia z windsurfingu w Pucku

Uczniowie cenią nas za:

 • wspaniałą atmosferę w szkole
 • wysoki poziom nauczania
 • możliwość kreatywnego rozwoju
 • poczucie bezpieczeństwa

Ostatnia modyfikacja: 2016-08-28 19:13:28 (Aneta Neumann)