60_dsc04654.jpg

Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego tworzą dwie placówki.

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko istnieje od 1 września 1992r.

Natomiast Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio powstała 1 września 2017r.

w wyniku przekształcenia spowodowanego reformą systemu edukacji z Salezjańskiego Gimnazjum.

Obie placówki są prowadzone przez Towarzystwo Salezjańskie. Szkoła realizuje ministerialny program nauczania oraz program wychowawczy oparty na systemie uprzedzającym św. Jana Bosko, którego głównymi elementami są: rozum, religia i miłość. Głównym celem szkoły jest oddziaływanie dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze prowadzące do wychowania dobrego chrześcijanina i prawego obywatela.

W każdej klasie realizowany jest rozszerzony program języka angielskiego, którego nauka odbywa się według stopnia zaawansowania, drugim językiem jest do wyboru: język niemiecki i język hiszpański.

Lekcje odbywają się w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku w bogato wyposażonych pracowniach przedmiotowych. Szkoła dba o doskonalenie bazy multimedialnej (we wszystkich klasach są projektory, dostęp do Internetu, sala multimedialna).

Dysponujemy również nowoczesną, pełnowymiarową halą sportową oraz salami do zajęć tanecznych

i gimnastycznych. W najbliższych planach mamy wyposażenie siłowni.

Klasy liczą maksymalnie 24 osoby, zajęcia prowadzone są w systemie jednozmianowym, a w godzinach popołudniowych uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty kół zainteresowań i konsultacji.

Szkoły salezjańskie to również wysoki poziom nauczania – czego dowodem są finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych oraz wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych – zawsze powyżej średniej krajowej.

Uczniowie cenią nas za:

• wspaniałą atmosferę w szkole
  • wysoki poziom nauczania
  • możliwość kreatywnego rozwoju